Kurz negativního myšlení

Partička několika hendikepovaných lidí pod vedením rázné psycholožky vyráží za svým dalším cílem: přesvědčit pětatřicetiletého Geira, který po autonehodě skončil na vozíku, že by se měl přidat k jejich skupině, naučit se společně s nimi pozitivně myslet a zachránit tak rozpadající se vztah. Psycholožka ale nemá tušení s kým má tu čest. Namísto, aby Geir přijal jejich „učení pozitivního myšlení“ vzbouří se tento sebedestruktivní milovník Johnnyho Cashe a válečných filmů proti nevítané invazi „pozitivní“ energie a za pomoci místy až brutální upřímnosti, alkoholu a marihuany, ovládne celou situaci. Uvnitř zánovního domu v poklidné čtvrti tak dochází během jedné noci k zúčtování s falešnou upřímností, dusivým soucitem a zdánlivě osvědčenými metodami léčby duše. Vítejte v „kurzu negativního myšlení“!
Debutující režisér Bård Breien smísil skandinávské psychologické drama o mezilidských vztazích se sarkasticky černou komedií. Originálnímu tvaru přidává na atraktivitě hudební doprovod pro rockové fajnšmekry (Steppenwolf, Nina Simone či zmíněný Johnny Cash).

Název
Kunsten å tenke negativt
Země původu / 2006
Norsko 2006
Délka (min)
79 min.
Rating
12+
Režie
Titulky
  • Čeština
Kvalita
SD
Dostupnost
Česko
Obsazení
  • Fridtjov Såheim, Kirsti Eline Torhaug, Henrik Mestad, Marian Saastad Ottesen, Kari Simonsen, Per Schaanning, Kjersti Holmen

Ocenění:
Cena Český lev za nejlepší zahraniční film roku 2007.
Cena za nejlepší režii na MFF Karlovy Vary 2007.